KĄCIK BARDZO KULTURALNY – edycja 2021

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu Miasta Poznania na realizację projektu KĄCIK BARDZO KULTURALNY.  Spotkania odbywać się będą, póki co on-line. Już wkrótce więcej informacji.

Projekt ma wspomóc integrację poznańskiej grupy tak różnorodnej wiekowo, ale zainteresowanej czytelnictwem i filmem. Proponujemy aby przede wszystkim książka była powodem do spotkań i rozmów naszych podopiecznych. Czas koniecznej izolacji pokazał dobitnie jak bardzo takie działania są wyczekiwane przez osoby z niepełnosprawnością wzroku. Proponujemy również dyskusję o filmie. Wiele filmów powstało na bazie książki lub się nią inspirowało. Stowarzyszenie DE FACTO z Płocka opracowało audiodeskrypcję do bardzo wielu filmów i na pewno tematów do dyskusji nam nie zabraknie..

Osoby zainteresowane projektem prosimy o kontakt e-mail: orzeszkopzn@interia.eu

Spotkanie rekrutacyjne na platformie ZOOM 16.01.2021 – link do spotkania wysłane e-mailem.

Spotkanie w podgrupach zgodnie z reżimem sanitarnym 06.02.2021r

Zapraszam do obejrzenia serialu i podzielenia sie opiniami – preferowane forma e-mail:

Serial „Czarnobyl” dokładnie odtwarza historię, które wciąż tkwi w pamięci wielu z nas.26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci. Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. „Czarnobyl” to składający z pięciu odcinków miniserial opowiadający o największej w historii awarii reaktora atomowego, która miała miejsce 1986 roku na terenie należącej wówczas do Związku Radzieckiego Ukrainie.

Spotkanie na platformie ZOOM 27.02.2021 – uczucia i emocje w literaturze

Spotkanie na platformie ZOOM i stacjonarne 06.03.2021 – Kobiety-Poznanianki w książkach, filmach. Kilka wybranych postaci.

logo Miasta Poznania

Czytelnicy polecają:

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • email
  • Dodaj do ulubionych
  • PDF
  • Drukuj
Skip to content