ARCHIWUM

uDOSTĘPniacze 2.0

Trwa konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0”, którego organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Bardzo proszę o pomoc w poinformowaniu szkół ponadpodstawowych o rozpoczynającym się konkursie

Do konkursu zaproszeni są nauczyciele i uczniowie klas 2-3 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Nabór trwa do 10 lutego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Tematem konkursu jest dostępność, czyli zapewnienie równego dostępu do produktów, usług i przestrzeni wszystkim osobom, w tym niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności ruchowej lub percepcji. Akcja ma na celu m.in. uświadomienie uczniom jak wiele barier znajduje się w otoczeniu i uwrażliwienie ich na większe potrzeby niektórych grup społecznych. W konkursie poruszymy również temat Programu Dostępność Plus i Funduszy Europejskich na dostępne rozwiązania.

Organizator zapewnia szkołom atrakcyjną formę udziału. Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu wezmą udział w szkoleniu online z tematyki dostępności oraz otrzymają pakiet dedykowanych materiałów. Na ich podstawie przeprowadzą lekcje dostępności w zgłoszonych szkołach. Po lekcjach uczniowie wyślą nam swoja pracę: film o dostępności. Chcemy zobaczyć czego się dowiedzieli i jak postrzegają dostępność w swojej okolicy. W konkursie, uczniowie powalczą o cenne nagrody nie tylko dla siebie ale też swoich szkół. 

Konkurs realizuje firmie PRownia – Sztuka Relacji Anna Zakrzewska. W załączeniu przekazujemy list polecający.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie udostepniacze.mfipr.gov.pl

Osobą odpowiedzialną za realizację konkursu jest p. Anna Zakrzewska. Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie: udostepniacze.mfiprr.gov.pl W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: tel.: 606 170 116 lub e-mail: konkurs@udostepniacze.pl

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content