Opera dostępna dla osób niewidomych

AKTUALNOŚCI » Opera dostępna dla osób niewidomych

Stowarzyszenie „De Facto” ma dla Państwa nową propozycję - „Operę dostępną dla Osób Niewidomych”. Dla osób zainteresowanych będziemy wysyłać rejestracje spektakli operowych na płytach DVD do których opracujemy audiodeskrycpję. Będzie to zapis największych spektakli operowych wystawionych na najsłynniejszych scenach świata z udziałem najwybitniejszych wykonawców. W sumie od czerwca 2020 przez kolejne trzy lata wyślemy do Państwa 18 spektakli operowych z audiodeskrypcją, czyli 6 spektakli w roku. Gwarantujemy cudowne przeżycia.
Członkowie IKFON „Pociąg” znajdą płytę ze spektaklem operowym w comiesięcznej przesyłce od De Facto. Jednocześnie w kopercie z płytą, lub skrzynce e-mailowej, znajdą Państwo wprowadzenie do spektaklu, autorstwa Rafała Domagały, na co dzień związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi. Wprowadzenie przygotujemy w formie pliku cyfrowego Word, pliku audio lub w zapisie brajla. Osoby, które jeszcze nie są członkami Internetowego Klubu Filmowego Osób Niewidomych „Pociąg”, a chciałaby otrzymywać spektakle operowe z audiodeskrypcją, prosimy o zgłoszenie. Osoby chętne będziemy prosić o wypełnianie krótkiej ankiety zgłoszeniowej i odesłanie na adres Stowarzyszenia.
Zatem:
• Krok pierwszy – prosimy na adres: biuro@defacto.org.pl zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie „Opera dostępna dla Osób Niewidomych”
• Krok drugi – prosimy o wypełnienie i odesłanie na adres: Stowarzyszenie „De Facto” ul. Małachowskiego 4b/3, 09-400 Płock, krótkiej ankiety zgłoszeniowej, którą wyślemy w ślad za zgłoszeniem na Państwa adres e-mail lub adres zamieszkania.
Czekamy na Państwa zgłoszenia i przedstawiamy program
„Opera dostępna dla Osób Niewidomych” na rok 2020.
1. „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego w wykonaniu chóru i orkiestry Teatro alla Scala pod dyrekcją Lorin Maazela (144 min.)
Data wysyłki opery - 9.06.2020
2. „Aida” Giuseppe Verdiego w wykonaniu chóru i orkiestry Fondazione Arturo Toscanini pod dyrekcją Massimiliano Stefanelliego (142 min.)
Data wysyłki opery - 7.07.2020
3. „Carmen” Georges`a Bizeta w wykonaniu chóru i orkiestry Royal Opera House Covent Garden w Londynie pod dyrekcją Zubina Mehta
Data wysyłki opery - 4.08.2020
4. „Halka” Stanisława Moniuszki w wykonaniu chóru i orkiestry Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Ewy Michnik (140 min).
Data wysyłki opery- 1.09.2020
5. „Fidelio” Ludwiga van Beethovena w wykonaniu chóru The Glyndebourne Chorus i orkiestry London Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Bernarda Haitinka (120 min.)
Data wysyłki opery - 6.10.2020
6. „Cosi fan tutte” Wolfganga Amadeusa Mozarta w wykonaniu chóru i orkiestry Teatru Pałacowego w Drottningholm pod dyrekcją Arnolda
Östmana (139 min.)
Data wysyłki opery - 3.11.2020
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z zadania.
Z wyrazami szacunku
Stowarzyszenie „De Facto”

Zadanie „Opera dostępna dla Osób Niewidomych” dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Audiodeskrypcja logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
Na prostokątnym, białym polu po lewej pionowa zielona kreska i wygięty łodygą w jej stronę konturowo rysowany tulipan z kielichem odchylonym ku prawej. Zielona łodyga z jednym liściem skierowanym na prawo. Czerwony kielich o trzech trójkątnych płatkach ułożonych w zygzakowatą linię. Po prawej w trzech rzędach ciemnoszary napis: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.