WIELKOPOLSKIE CENTRUM REHABILITACJI OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH – 2019-2022

Osoby niewidome i niedowidzące (posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym ze wzgledu na wzrok).

Zajęcia odbywają się w naszej głownej siedzibie przy al. Niepodległości 29 (wejście z tyłu budynku)

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem tel. 61 847-46-16/17 lub zapraszamy do biura w godzinach urzędowania 7:30 – 15:30.

Mozna się równiez z nami skontaktować e-mailowo: pznowlkp@interia.eu

Uczestnikom projektu proponujemy udział w następujących zajęciach:

– ZAJĘCIA INDYWIDUALNE – ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem bezpośrednio przez instruktora
– INFORMACJA BEZ BARIER – osoby zainteresowane kontaktuja sie indywidualnie z instruktorem i ustalają zakres pomocy oraz formę w jakiej materiały mają zostac przygotowane
– ŚWIADOMY NIEWIDOMY / PORADNICTWO – poradnictwo rehabilitacyjne i prawne świadczone w biurze, telefonicznie lub w formie kontaktu e-mail. Prawnik dyżuruje najczęściej w poniedziałki – aktualny hramonogram podejmemy w aktyualnościach.
– AKTYWNOŚĆ NA CO DZIEŃ – uczestnicy projektu w małych grupach moga uczestniczyć w wyjściach o charakterze kulturalno-edukacyjnym.
– MUZYKOTERAPIA- spotkania dla osób lubiących śpiewać lub grać. Spotkania odbywają sie w siedzibie Okręgu w piątki godz. 15:00.
– GRUPY WSPARCIA SPOŁECZNEGO – specjalista przygotowuje wykład i prowadzi dyskusję tematyczną. Tematy obejmują bieżące sprawy dotyczące osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, orzecznictwa, dostępie do kultury i wiele innyh. Tematy mogą byc równiez propozycjami uczestników.
– ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO – zajęcia prowadzone w małych grupach, poziom dostosowany do umiejętności uczestników. Zajęcia odbywaja sie najczęściej w poniedziałki w naszej siedzibie.
– ZAJĘCIA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII – zajęcia odbywaja się w małych grupach w naszej pracowni komputerowej. Stanowiska pracy sa wyposażone w sprzęt komputerowy z oprohramowaniem powiększającym i udźwiękawiającym. Każde stanowisko jest odpowiednio oświetlone. Osoby prowadzące to instruktorzy z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku.
– 6-DNIOWA REHABILITACJA OSÓB NOWOOCIEMNIAŁYCH – wsparcie skierowane do osób mieszkających w małych miejscowościach z utrudnionym dojazdem do Poznania. Wsparcie kierowane jest głównie do osób nowoociemniałych, których widzenie znacznie sie pogorszyło. Zajęcia zaplanowane zostały na sierpień 2019r. Terminy w kolejnych latach trawania projektu będa podawane na bieżąco.

W projekcie nie moga uczestniczyć osoby, które w tym samym czasie biora udział w podobnych zajęciach dofinansowanych ze środków PFRON. Zainteresowani nie moga też uczestniczyc w zajęciach prowadzonych przez ZAZ i WTZ. Szczegółowe pytanie można kierować do koordynatora projektu Mikołaja Jankowskiego – 61 847-46-17/16.

Od 1 kwietnia 2019 roku trwa rekrutacja do projektu o charakterze rehabilitacyjnym.
Liczba miejsc jest ograniczona. Na pierwszy etap projektu zapraszamy w terminie od 01.04.2019 do 31.03.2020r.

logo PFRON
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • email
  • Dodaj do ulubionych
  • PDF
  • Drukuj
Skip to content