WIELKOPOLSKIE CENTRUM REHABILITACJI OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH – 01.04.2021 – 31.03.2022

W ramach projektu Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji Osób Niewidomych i Niedowidzących nasi rehabilitanci poprowadzą zajęcia dla osób z różnych zakątków Wielkopolski.

Zarówno program zajęć rehabilitacyjnych jak i część kulturalno-integracyjna będą bardzo ciekawe.  Czekamy na naszą grupę i mamy nadzieję, że czas spędzony w Poznaniu i siedzibie Okręgu będzie dla nich czasem nauki, nowych znajomości i odpoczynku od codziennych obowiązków. Dostęp do rehabilitacji dedykowanej osobom z niepełnosprawnością wzroku w wielu miejscach jest utrudniony czy wręcz niedostępny. Polski Związek Niewidomych w Poznaniu wychodzi na przeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących oraz ich bliskich.
Zachęcamy do kontaktu 61 847-46-16 lub 17 e-mail: pznowlkp@interia.pl.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

logo PFRON

Osoby niewidome i niedowidzące (posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym ze względu na wzrok).

Zajęcia odbywają się w naszej głownej siedzibie przy al. Niepodległości 29 (wejście z tyłu budynku)

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem tel. 61 847-46-16/17 lub zapraszamy do biura w godzinach urzędowania 7:30 – 15:30.

Można się równiez z nami skontaktować e-mailowo: pznowlkp@interia.eu

Uczestnikom projektu proponujemy udział w następujących zajęciach:

 • ZAJĘCIA INDYWIDUALNE – ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem bezpośrednio przez instruktora
 • INFORMACJA BEZ BARIER – osoby zainteresowane kontaktują się indywidualnie z instruktorem i ustalają zakres pomocy oraz formę w jakiej materiały mają zostać przygotowane
 • ŚWIADOMY NIEWIDOMY / PORADNICTWO – poradnictwo rehabilitacyjne i prawne świadczone w biurze, telefonicznie lub w formie kontaktu e-mail. Prawnik dyżuruje najczęściej w poniedziałki – aktualny harmonogram podajemy w aktualnościach.
 • AKTYWNOŚĆ NA CO DZIEŃ – uczestnicy projektu w małych grupach moga uczestniczyć w wyjściach o charakterze kulturalno-edukacyjnym.
 • MUZYKOTERAPIA – spotkania dla osób lubiących śpiewać lub grać. Spotkania odbywają się w siedzibie Okręgu w piątki godz. 15:00.
 • GRUPY WSPARCIA SPOŁECZNEGO – specjalista przygotowuje wykład i prowadzi dyskusję tematyczną. Tematy obejmują bieżące sprawy dotyczące osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, orzecznictwa, dostępie do kultury i wiele innyh. Tematy mogą być również propozycjami uczestników.
 • ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO – zajęcia prowadzone w małych grupach, poziom dostosowany do umiejętności uczestników. Zajęcia odbywają się najczęściej w poniedziałki w naszej siedzibie.
 • ZAJĘCIA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII – zajęcia odbywają się w małych grupach w naszej pracowni komputerowej. Stanowiska pracy są wyposażone w sprzęt komputerowy z oprogramowaniem powiększającym i udźwiękawiającym. Każde stanowisko jest odpowiednio oświetlone. Osoby prowadzące to instruktorzy z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku.
 • 6-DNIOWA REHABILITACJA OSÓB NOWOOCIEMNIAŁYCH – wsparcie skierowane do osób mieszkających w małych miejscowościach z utrudnionym dojazdem do Poznania. Wsparcie kierowane jest głównie do osób nowoociemniałych, których widzenie znacznie sie pogorszyło. Zajęcia zaplanowane zostały na sierpień 2019r. Terminy w kolejnych latach trawania projektu będą podawane na bieżąco.

W projekcie nie moga uczestniczyć osoby, które w tym samym czasie biora udział w podobnych zajęciach dofinansowanych ze środków PFRON. Zainteresowani nie moga też uczestniczyc w zajęciach prowadzonych przez ZAZ i WTZ. Szczegółowe pytanie można kierować do koordynatora projektu Mikołaja Jankowskiego – 61 847-46-17/16.

Od 1 kwietnia 2021 roku trwa rekrutacja do projektu o charakterze rehabilitacyjnym.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy od 01.04.2021 do 31.03.2022r.

CZYNNOŚCI DNIA CODZIENNEGO I SAMOOBSŁUGI – instruktor Izabela Kowalczyk

ORIENTACJA PRZESTRZENNA – instruktor Danuta Wójcik

PRACOWNIK SOCJALNY – Agnieszka Tomczak

TYFLOPEDAGOG – Magdalena Orzeszko

WSPARCIE INFORMACYJNE – Jolanta Walter

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • Dodaj do ulubionych
 • PDF
 • Drukuj
Skip to content