ARCHIWUM

„Zobaczyć to czego nie widać”

W ramach projektu z Urzędu Miasta „Zobaczyć to czego nie widać” w dniu 25.06.2022 nasi seniorzy pod opieką opiekunów i pracowników PZN wyruszyli na piknik do Szreniawy. Piknik odbył się pod hasłem „Aktywny i Kreatywny senior”.
Do Szreniawy dotarliśmy autokarem, tu na miejscu w ramach serwisu kawowego był poczęstunek a następnie 11.00 rozpoczęliśmy zwiedzaniem muzeum i pałacu.
Nasza grupa była pod opieką wykwalifikowanych przewodników, którzy wspaniale przedstawili historię rolnictwa i przemysłu rolno – spożywczego . Nasi niewidomi seniorzy mogli dotknąć eksponaty i „zobaczyć” to czego nie mogą zobaczyć oczami.
Było sporo chodzenia, więc na pewno można było zaliczyć ten wyjazd jak aktywny.
O 14.00 przygotowany był poczęstunek przez tamtejsza karczmę.

Uczestnicy po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu kalorii byli gotowi na dalsze zajęcia, tym razem na zajęcia z kreatywności.
W ramach tych zajęć przygotowane były warsztaty gliniarskie, ozdób ceramicznych i ze słomy, w których członkowie klubu Hilary chętnie uczestniczyli.
Były to wspaniałe zajęcia zarówno jak i sensoryczne, jak i z terapii ręki.

Nasz piknik zakończył się ok. 18.00 już na miejscu w Poznaniu. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i entuzjazmu na dalsze wyjazdy.
Niewątpliwie w 100 % można stwierdzić, że nasz piknik wpisuje się w idę „Aktywny i kreatywny senior”.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content