ARCHIWUM

W „Kąciku bardzo kulturalnym”

W naszym „Kąciku bardzo kulturalnym”  ciągle rozmawiamy o nowych inicjatywach, wydarzeniach, książkach … Dołączcie do nas, serdecznie zapraszamy!

Czerwiec jest bardzo bogaty w wydarzenia kulturalne. Zwłaszcza w Poznaniu. Odbywa się m.in. „Festiwal Malta”, obfitujący w wiele spektakli teatralnych, pokazów filmowych czy koncertów.

Można wybrać się także na inne plenerowe koncerty, uliczne spektakle teatralne czy ciekawą wystawę do muzeum.

Miłośnikom książek tym razem polecam kilka kolejnych pozycji.

Osoby, które poznały już Zosię Wilkońską, bohaterkę powieści Jacka Galińskiego, mogą sięgnąć po piąty, ostatni tom cyklu pt. „Koniec się pani nie udał”. Bohaterka nie daje tu o sobie zapomnieć nawet po śmierci. Tym, którzy jeszcze jej nie znają, polecam, aby to zmienić. Na pewno Was rozbawi.

Miłośnikom kryminałów Remigiusza Mroza polecam 15 książkę o losach mecenas Joanny Chyłki pt. „Oskarżenie”. Wydaje się być ciekawsza od kilku poprzednich.

Warto też sięgnąć po książkę Grzegorza Głuszaka „25 lat niewinności”. Wcześniej mogliśmy poznać film, którego bohaterem był Tomasz Komenda, a teraz pojawiła się książka. Jest ona zapisem rozmowy z bohaterem. Możemy poznać kulisy procesu, w wyniku którego niesłusznie odebrano mu 18 lat życia.

Jeśli ktoś z Was przeczytał w ostatnim czasie jakąś pozycję, która jego zdaniem zasługuje na uwagę, niech napisze o tym na adres „kącikowy”. Będziemy o nich informować pozostałych „Moli Książkowych”.

Pogoda coraz piękniejsza, więc zachęcam do czytania na łonie natury.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content