ARCHIWUM

Spektakl taneczny „Świat bez oczu”

Teatr 21 i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają dzieci niewidome i słabowidzące na spektakl taneczny „Świat bez oczu”. To kameralne i interaktywne wydarzenie, w którym taniec prezentowany jest młodej widowni poprzez dotyk i odczuwanie

W ramach międzynarodowej trasy, przedstawienie litewskiej grupy Dansema Dance Theatre odbędzie się w dn. 20–21 marca br. Spektakl stworzony jest z myślą o dzieciach z dysfunkcją narządu wzroku w wieku 1–6 lat (wraz z rodzicami). Tancerze są specjalistami w zakresie teatru tańca dla najmłodszych. Na jedną sztukę wchodzi ośmioro dzieci (każde z opiekunem).

W Warszawie odbędą się trzy spektakle: 20 marca br. o godz. 11.00 i 16.00 oraz 21 marca o godz. 11.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego (ul. Jazdów 1). Cena biletu jest wynosi 20 zł (w ramach jednego biletu uczestnikiem spektaklu może być dziecko z niepełnosprawnością narządu wzroku i jego opiekun). Bilety można nabyć na stronie: https://bit.ly/swiat-bez-oczu.

„Specjalnie zaprojektowane stroje dwójki tancerzy pozwalają na zachowanie dystansu między tancerzem a dzieckiem, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z wymogami sanitarnymi. Dziecięca publiczność jest zaproszona do przyłączenia się do samodzielnego odkrywania i pozostania w procesie tak długo, jak będzie to dla niej interesujące” – tak organizatorzy opisują i zachęcają do udziału w wydarzeniu.

Zwiastun spektaklu dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YYWzK7gaacM.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/2022/02/23/swiat-bez-oczu-pokazy-spektaklu-tanecznego-dla-dzieci-niewidomych-i-niedowidzacych/.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content