MOGĘ, CHCĘ, POTRAFIĘ – edycja 2022

Informujemy, że w 2022 roku mamy możliwość kontynuować projekt         MOGĘ, CHCĘ, POTRAFIĘ.

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Szczegółowych informacji udzielamy w Biurze Projektu – Polski Związek Niewidomych 61 847 46 16/17

Poprzednie lata realizacji działań z tego zakresu potwierdzają, że komputer jest narzędziem, z którego osoby niewidome bardzo często korzystają w pracy zawodowej. Czas pandemii pokazał, że narzędzia do komunikacji zdalnej nie są znane osobom niewidomym i o te działania chcemy uzupełnić kolejną edycję projektu. Działania podjęte w projekcie polegają na prowadzeniu szkoleń komputerowych dla osób niewidomych i niedowidzących.  Wiedza i umiejętności z zakresu obsługi komputera, urządzeń mobilnych są obecnie niezbędne na rynku pracy. Liczymy, że pomogą one osobom niewidomym i niedowidzącym w znalezieniu pracy lub jej utrzymaniu. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o oprogramowanie specjalistyczne – udźwiękawiające i powiększające.

Drugim elementem projektu będą spotkania z najbliższym otoczeniem osób niewidomych i niedowidzących oraz z samymi poszukującymi pracy z doradcą zawodowym. Doradca ma rozwiać obawy rodziny oraz samego poszukującego pracy co do możliwości pracy dla osób z niepełnosprawnością.

Wsparcie doradcy zawodowego uzupełniamy dodatkowo w tym roku o poradnictwo w zakresie Prawa Pracy.

Harmonogram zajęć – maj, czerwiec:
Logo Masta Poznania
Skip to content