Duszniki Zdrój

„Idę w górach cieszyć się życiem”

Zdjącie grupoweTo już stało się miłą tradycją, że dzięki PZN oddział wielkopolski w Poznaniu i ludziom dobrej woli dzieci niewidome i niedowidzące mogły przyjemnie i pożytecznie spędzić wakacje wraz ze swoimi opiekunami. Po raz kolejny przyjaźnie przywitały nas Duszniki Zdrój i malowniczo położony ośrodek Stalowy Zdrój. Atrakcji było wiele. Idąc za wzorem niepełnosprawnego Jaśka Meli i my zdobywaliśmy nasze szczyty. Czasem bywało: ciężko, gdy wspinaliśmy się po ciasnych, zatłoczonych, wąskich schodach, aby dotrzeć do górnego jeziora w górach Adrspach w Czeskim Skalnym Mieście. Niekiedy przyjemnie gdy byliśmy w Aquaparku w Kudowie Zdrój. Ciekawie podczas zwiedzania kaplicy czaszek i szlaku ginących zawodów w Czermnej, a także fascynująco w czasie lekcji historycznej w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie każdy z uczestników warsztatów mógł własnoręcznie wykonać własną kartkę papieru( metodą czerpania).

Orientacja przestrzenna - zajęciaWspinaczka na Muflon i na ranczo Panderoza to były kolejne wyzwania. Ale my daliśmy radę. Mimo zmęczenia w pełnym składzie osiągaliśmy szczyty. W realizacji naszych zamierzeń ogromne znaczenie i inspiracje miały zajęcia na turnusie. Orientacja w terenie i przestrzeni dzięki pani Paulinie stała się jakby bardziej przyjazna i dostępna. Pani Asi dziękujemy za naukę pisowni Braile’a ( potrafiła zafascynować także dzieci słabo widzące). Zajęcia plastyczne z panią Kamilą na pewno przyczynią się do odkrycia naszych talentów w szkole. No i pani Izy chyba połknęła magnez , bo swą osobowością, oddaniem i doświadczeniem przyciąga z ogromną siłą. Miła, ciepła i rodzinna atmosfera w czasie wakacji to coś co daje energię, siłę i wytrwałość, które są nam potrzebne do osiągnięcia kolejnego szczytu, którym jest rok szkolny. Jesteśmy silni i gotowi, a dzięki warsztatom w Dusznikach Zdrój zdobędziemy kolejne bieguny.

Dziękujemy PZN oddział wielkopolski w Poznaniu i Panu Michałowi Chmielewskiemu prezesowi firmy Ver-Mix w Obornikach na których zawsze możemy liczyć.

 

Wdzięczne dzieci i opiekunowieMuzeum rękodzieła

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content