Rok 2023


10 grudnia – Wigilia

Jak co roku to szczególne, wyczekiwane spotkanie. To okazja do złożenia sobie życzeń i podsumowania całorocznych działań. To również okazja do podziękowania Klubowiczom za zaangażowanie a sponsorom za hojność.  To także okazja do wspólnych rozmów przy wigilijnym stole.

To także okazja do wspólnego kolędowania, do którego z każdym rokiem włącza się coraz więcej klubowiczów.

W tym roku podczas części artystycznej, która stała się już tradycją  spotkania ujawniły się talenty aktorskie i muzyczne naszych członków. Mamy zatem nadzieję, że z powodzeniem nie raz je jeszcze wykorzystamy.


18 listopada, „Andrzejki”

Dzisiaj spotkanie odbyło się pod znakiem magii.

Justyna, (nasza klubowa wróżka) przepowiedziała wszystkim chętnym przyszłość. Potwierdzeniem Jej słów stały się ciastka z wróżbą i efekty lania wosku.

Na koniec przy muzyce świętowaliśmy czas przed adwentem.


7.10.2023 r.

7 października – Dzień Białej Laski

Tym razem spotkaliśmy się w Sali Karmelitańskiej na ul. Krakowskiej.

Zaczęliśmy od zajęć z pierwszej pomocy. Pod okiem ratowników medycznych ćwiczyliśmy techniki, pomocne przy zachłyśnięciu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z ratownictwem.

Po krótkiej przerwie kawowej rozpoczęliśmy zmagania (prawie) olimpijskie.

Dla wyrównania szans niektórzy zostali poproszeni o założenie gogli. Rywalizacja była bardzo zacięta a zwyciężyła Magdalena Orzeszko. Do konkurencji, które trzeba było jak najlepiej ukończyć należało m.in.:

Rozpoznawanie monet,

Bieg na orientacje,

Bezwzrokowe „Memory”, czy strzelanie z dźwiękowej broni laserowej.

Wszystkie konkurencje odbyły się bez udziału wzroku a. Mimo tego uczestnicy jednogłośnie zdecydowali o powtórce / dogrywce w przyszłym roku.


9.09.2023 r.

Po wakacyjnej przerwie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Młodych.

Przy kawie i pączku uczestnicy wymienili się wspomnieniami z wakacji i podzielili pomysłami na następne półrocze.

Oprócz stałych punktów, takich jak:

Spotkanie opłatkowe, czy zabawa karnawałowa;

Klubowicze w tym sezonie chcieliby zwiedzić Stadion Narodowy w Warszawie, a także Muzeum Mydła i Brudu w Bydgoszczy. Może uda się również wyjechać poza granice Polski …

Mamy więc nadzieję, na wspólne zwiedzanie w dobrej atmosferze i z uśmiechem


24.06.2023 r.

Tym razem gościliśmy w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie.

Potwierdzeniem, iż klub nie tylko w nazwie jest aktywny, wyprawę rozpoczęliśmy od przejścia malowniczą trasą wzdłuż Warty. Przywitał nas leśniczy, Marek Dobraczyński, który z pasją i zaangażowaniem opowiedział o Starorzeczu Warty, w którym znajduje się właśnie Czeszewo. Wskazał na ciekawą historię tego miejsca, pokazał, jakie gatunki zwierząt i ptaków tu zamieszkują. Chętni, pod okiem Pana Marka mogli spróbować gry na rogu.

Po tak zajmującej lekcji z przyjemnością popłynęliśmy promem na polanę biwakową, gdzie nadal ciesząc się urokami lasu mogliśmy odpocząć przy ognisku. Poczęstunek i piękna pogoda wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Dziękujemy Browarom Miłosław za wsparcie organizacyjny i możliwość degustacji lokalnych produktów.


17.06.2023 r.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze zorganizowaliśmy w świetlicy Okręgu. Frekwencja była bardzo duża, co nas cieszy. Zebranie przebiegało zgodnie z porządkiem obrad. Sprawozdanie przygotowane przez ustępujący Zarząd było bardzo obszerne i wykazało jak wiele działań podjęliśmy sukcesem w trakcie tak trudnej kadencji – ograniczenia związane z pandemią.

Na szczęście kandydatów do pracy nie brakowało i głosowanie przebiegały sprawnie. Klubowicze wybrali:

  • Orzeszko Magdalena 😌 ⬇️ – Przewodnicząca Klubu

Zarząd 6-osobowy:

  • Marcinkowska Emila
  • Marcinkowska Marzena
  • Jarosik Karolina
  • Czempiński Kazimierz
  • Głowacki Mariusz
  • Taszarek Piotr 😌 ⬆️ 🤣

Dziękujemy wszystkim klubowiczom za okazywane do tej pory wsparcie i mamy nadzieję na kolejne 4 lata wspólnych działań.


1.04.2023 r.

1 kwietnia Klub Młodych i Aktywnych spotkał się na tradycyjnym spotkaniu z okazji Świąt Wielkanocnych. Naszą wieloletnią tradycją jest, że na to spotkanie każdy przynosi coś od siebie. Nie ważne, czy na słono, czy na słodko – ważne że przygotowane z sercem dla koleżanek i kolegów.
Atmosfera była wspaniała i mimo chłodu na dworze na sali było ciepło i wiosennie. Klubowicze i klubowiczki zadbali również o piękny wystrój stołów, a Zarząd o prezenciki dla wszystkich obecnych.

Podczas spotkania omówiliśmy również plany na wspólne spędzenie czasu w nadchodzących miesiącach. I to nie był Prima Aprilis.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content