AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – 15.10.2023r

Logo PZN

Polski Związek Niewidomych
Okręg Wielkopolski

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO


Poznań, 15.10.2023

Szanowni Państwo.

Przed Państwem różnego rodzaju uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. To ważny dzień dla naszego środowiska i warto, aby problemy osób niewidomych i niedowidzących były zauważane.

Życzę Państwu oraz podopiecznym, aby nie tylko z okazji Tego Dnia, ale zawsze, pamiętano o problemach osób z niepełnosprawnościami. Wiele zależy od nas samych i od tego jak reprezentujemy naszą Organizację, sposoby rehabilitacji, efekty projektów, sukcesy osób niewidomych i niedowidzących. Wspólnie pracujemy na opinię o środowisku, które jest bardzo różnorodne, ma różne możliwości i różne problemy.

Poza zdrowiem potrzebujemy przecież pomocy rehabilitacyjnych, dostępnych urzędów, równego dostępu do informacji i życzliwości. Lubimy też integrację, bo jesteśmy otwarci na innych więc oczekujemy otwartości na nas.

Życzymy, aby wspólna praca na rzecz środowiska osób niewidomych i niedowidzących była misją realizowaną z zachowaniem godności, szacunku dla poglądów innych ludzi i wiarą, że Organizacje Pozarządowe wykonują pracę niezbędną i to bez nas wiele cennych inicjatyw nigdy by się nie wydarzyło.

Z poważaniem

Sabina Tomczak – Prezes Okręgu Wielkopolskiego
Magdalena Orzeszko – Dyrektor Okręgu, vice Prezes Zarządu Głównego

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content