ARCHIWUM

Koncert Poezji Śpiewanej Zespołu Arete 

Logo Masta Poznania

W dniu 12.07.2022 ze środków z Urzędu Miasta – Poznań, w Sali Lotnictwa Taktycznego przy ul. Kościuszki 92, odbył się przepiękny i wzruszający koncert Poezji Śpiewanej Zespołu Arete w składzie:

  • Jerzy Struk – poeta i filozof, doktor nauk humanistycznych, wokalista, lider zespołu ARETE, autor 8 książek poetyckich i kompozytor piosenek,
  • Marta Duchant – aktorka „Teatru Droga”, wokalistka, absolwentka studium wokalnego im. Czesława Niemena w Poznaniu, gościnnie występuje również w teledyskach zespołu, wystąpiła na płytach „Czas na poetów!”, „Spojrzenie miłości” oraz „Mamy Serce dla serca!”,
  • Michał Baranowski – pianista, kompozytor i aranżer, adiunkt na Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu, występuje na najlepszych salach koncertowych w Polsce, współpracuje m.in. z Natalią Świerczyńską oraz zespołem TRE VOCI, studiował „Fortepian Jazzowy” oraz „Kompozycje i aranżacje” na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Na koncercie wybrzmiały największe przeboje zespołu oraz utwory z najnowszej piątej autorskiej płyty zespołu „Czas na poetów!” i charytatywnego wydawnictwa z piosenkami dla dzieci i dorosłych „Mamy Serce dla serca!” pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom.
Był to specjalny koncert zorganizowany przez Polski Związek Niewidomych dla naszych drogich seniorów, który niewątpliwie zapadł w sercach uczestników.
Serdecznie dziękujemy Artystom Arete za piękną przygodę ze słowem i muzyką, za wspólna wędrówkę w świecie poezji śpiewanej, piosenki literackiej i poetyckiego rocka.
Nasze podziękowania kierujemy również 2 Skrzydłu Lotnictwa Taktycznego oraz pracownikom klubu za bezpłatne udostępnienie Sali i przygotowanie poczęstunku.

Szczególne jednak podziękowania kierujemy do tych, którzy zaszczycili koncert swoją obecnością.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content