ARCHIWUM

Europejska legitymacja osoby niepełnosprawnej

Do 9 stycznia można wysyłać uwagi dotyczące stworzenia europejskiej legitymacji osoby niepełnosprawnej. Konsultacje pod linkiem

https://edf-feph.us9.list-manage.com/track/click?u=865a5bbea1086c57a41cc876d&id=c5506ac6df&e=653ef62943

Zgłaszając sugestie, zwróciłam uwagę na kilka kwestii: oznaczenie legitymacji także brajlem, np. skrótem edc od European disability card, stworzenie strony internetowej wraz z wyszukiwarką ulg, by było wiadomo, jakie zniżki przysługują w danym państwie i miejscowości oraz dostępność legitymacji również w wersji elektronicznej w takich aplikacjach jak mObywatel. Zachęcam Was do udziału w tych konsultacjach.

Hanna Pasterny

Szczegóły inicjatywy

Europejska karta niepełnosprawności ułatwi swobodne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych w UE. Dzięki karcie niepełnosprawność uznana w jednym kraju UE powinna być uznawana także w innych, dając jej posiadaczowi dostęp do preferencyjnych warunków niektórych usług w całej UE. Powinien opierać się na pilotażowej unijnej karcie niepełnosprawności (obejmującej kulturę, wypoczynek, sport i transport) i mieć zastosowanie do szerszego zakresu usług. Może również zawierać unijną kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych.

Powiązany z Konferencją w sprawie przyszłości Europy.

Temat Zatrudnienie i sprawy socjalne

Rodzaj aktu Propozycja ustawy

Kategoria Program prac Komisji, Konferencja w sprawie przyszłości Europy

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Skip to content